Menu
Billedserier

Klosterheden - indvielse af nyt kort
Lars Storper har tegnet nyt område i Klosterheden.

Kalender


søndag den. 31 januar 1000

Fællesløb i Øvelsesterræn
Startsted: ?

Banelægger: Jørgen Damtoft
søndag den. 7 februar 1000

Træningsløb Vandkraftsø/Østre
Startsted: ?

Banelægger: Ann-Vibeke Mose
søndag den. 14 februar 0930

Vinterlang 3 i Fejsø
Tilmelding via O-service

Startsted. ?

søndag den. 21 februar 1000

Træningsløb i Ølgryde Pl.
Startsted: ?

Banelægger: Poul Schøler
lørdag den. 27 februar 1300

Fællesløb i Hoverdal Vest
Startsted: ?

Arrangør: Herning OK
søndag den. 7 marts 1000

Træningsløb i Mangehøje Plantage
Startsted: ?

Benelægger: Brian Grøngård
lørdag den. 13 marts - søndag 14 marts 

Nordjysk 2-dages i Rold/Rebild
Tilmelding via O-service
søndag den. 14 marts 1000

Træningsløb i Vestre Plantage
Startsted: ?

Banelægger: Rene Bitch og Dorte Ehlers
lørdag den. 20 marts 1300

Træningsløb i Løvbakkerne Øst
Startsted: ?

Arrangør: Herning OK
lørdag den. 27 marts 1300

Fællesløb i Torsted Plantage
Startsted: Se Herning hjemmeside

Arrangør: Herning OK
tirsdag den. 30 marts 1700

Træningsløb i Feldborg Søndre Plantage
Startsted: Se Skive OK hjemmeside

torsdag den. 1 april - lørdag 3 april 1000

Påskeløb på Rømø
Tilmelding via O-service
tirsdag den. 6 april 1700

Fællesløb i Husby Øst
Startsted: ?

Benelægger: Per Sørensen
tirsdag den. 13 april 1700

Fællesløb i Haunstrup
Startsted: Se Herning OK hjemmeside

Banelægger: Herning OK
tirsdag den. 20 april 1700

Fællesløb i Sir Lyngbjerge
Startsted: ?

Banelægger: Holstebro OK
tirsdag den. 27 april 1700

Træningsløb i Brejning Krat
Startsted: Se Herning OK hjemmeside

Arrangør: Herning OK
tirsdag den. 4 maj 1700

Fællesløb i Linnebjerg Pl.
Startsted: Se Herning OK hjemmeside

Arrangør Herning OK
tirsdag den. 11 maj 1700

Fællesløb i Sdr. Vosborg/Stråsø Vest
Startsted: P-plads ved Lystlundhus

Banelægger: Varny Vestergaard
tirsdag den. 18 maj 1700

Træningsløb i Kjærgårds Mølle
Ingen Banelægger, så måske træning et andet sted.
tirsdag den. 25 maj 1700

Fællesløb i Husby Vest
Startsted: ?

Banelægger: Mogens Vennevold
tirsdag den. 1 juni 1700

Træningsløb i Nibsbjerg/Vestre
Startsted: ?

Banelægger: Per Sørensen
tirsdag den. 8 juni 1700

Træningsløb i Klosterheden midt
Startsted: ?

Banelægger: Per Sørensen og Jørn Mørup
tirsdag den. 15 juni 1700

Fællesløb i Nr. Vosborg
Startsted: ?

Banelægger: Mogens vennevold
tirsdag den. 22 juni 1700

Træningsløb i Skovlund Plantage
Startsted: ?

Banelægger: Rene Bitch og Dorte Ehlers
tirsdag den. 29 juni 1700

Sommersjov i Vestre Plantage
Mødested: P-plads i østende af plantage

Banelægger: Varny Vestergaard
Link til hele træningsplanen:
Træningsplan 2008
Seneste nyt
Kalender
31-01-2021
Fællesløb i Øvelsesterræn
Startsted: ?

Banelægger: Jørgen Damtoft
Læs mere
07-02-2021
Træningsløb Vandkraftsø/Østre
Startsted: ?

Banelægger: Ann-Vibeke Mose
Læs mere
14-02-2021
Vinterlang 3 i Fejsø
Tilmelding via O-service

Startsted. ?

Læs mere